מערכת טיהור מים – מים מזוקקים לשתייה במטבח החדש

מערכת טיהור מים

מערכת טיהור מים – הצינורות והברזים המעבירים מים מן המוביל הארצי אל הכוסות והכיורים של כולנו צוברים אבנית ולכלוך, אשר לפעמים לא רק מלכלכים את המים שלנו אלא מוסיפים להם טעם לוואי לא נעים. אולם במטבח המודרני החכם ניתן למצוא יותר ויותר מערכות טיהור מים, כולל מערכת מים תת-כיורית, המספקים מים מזוקקים, נקיים וטעימים להפליא. החדשות הטובות הן שמערכות כאלו ניתנות להתקנה גם במטבחים ישנים.

המוביל הארצי היה הפרויקט הלאומי של שנות החמישים, בעשור הראשון של המדינה. הפלא ההנדסי והטכנולוגי דאז הבטיח – וקיים – להוביל מי שתיה מן הכינרת אל כל בית בישראל, ובכך הפך מדינה מזרח תיכונית בעלת אקלים חצי מדברי למדינה פורחת, המקיימת גם חקלאות וגם מגורים ברמה גבוהה ביחס לאיזור, עם גישה חופשית למים זורמים בברזי הבתים השונים.

מאז חלפו השנים, תשתיות המים הורחבו ושוכללו, וגם איכות המים השתפרה מאז ימי שנות החמישים. יחד עם זאת, בלאי של מערכות מים ארציות ומקומיות, פיצוצי מים לאורך הצנרת הארוכה, יצרו לא פעם מפגעי מים מזוהמים שפגעו בבריאות הציבור.

אולם בשנות התשעים של המאה הקודמת החלו לשווק בישראל גם מים מינרליים, ויותר מאוחר – כל מיני מתקנים ביתיים לניקוי וסינון מים מוצעים לצרכן הישראלי, המבטיחים מים צלולים, נקיים וטעימים יותר.

אולם חלק מאותן מערכות יקרות מאוד ומצריכות הוצאה קבועה על מסננים או מיכלים שונים של מים, וחלקן האחר מצריך תחזוקה בתדירות גבוהה על מנת לשמור על פעולה תקינה. כעת ישנו חידוש נוסף בשוק המים בישראל: מערכת טיהור מים מומלצת, העובדת כמערכת קבועה בסמוך למקור יציאה המים בכיור, ולמעשה מסננת את המים מלכלוכים, זיהומים וגורמי טעם לוואי שונים.

מערכת טיהור מים

מערכות טיהור מים במטבח

מטבחים חדשים, ואפילו מטבחים חכמים, מגיעים כבר עם מערכת טיהור מים מובנית בתוכם, מתוך הנחה שברוב הפעמים, ישתמשו דיירי הבית בברזי המטבח על מנת לשתות ישירות מן הברז באמצעות כוסות כמובן.

מערכת טיהור מים הפכה לסטנדרט ברבים מן המטבחים החדשים, בבתים חדשים הנבנים בשנים האחרונות ובכלל. גם בבתים ותיקים יותר, המבצעים שיפוץ במטבח קיים, מתקינים מערכת מים תת כיורי מומלץ כזה או אחר, המטהרת את המים המגיעים אל הכיור והברז, ומסיטה את המים המלוכלכים היוצאים מן הכיור אל מערכת האינסטלציה והביוב של הבית.

בכך מתקינים במטבח החדש או המתחדש מערכת טיהור מים המובילה לבריאות טבעית של בני המשפחה ודיירי הבית, על ידי צריכת מים טבעיים ונקיים לשתייה, אשר גם טעמם משופר ביחס למי הברז הבלתי מסוננים, ואינם פחות טעימים מאלו המופקים ממכשירים יקרים בהרבה ממערכות טיהור מים אלו.

מאמרים נוספים:

אינסטלציה במטבח מודרני

שדרוג מטבחים או בניית מטבח מודרני במסגרת בניית בתים חדשה הינם נפוצים מאוד בימים אלו. מדובר במטבחים מעוצבים ומאובזרים ברמה גבוהה מאוד, כאשר במקביל מחירי המטבחים הללו דווקא אטרקטיביים נוכח התחרות הרבה בענף זה.

אחד הטרנדים החמים בעולם המטבחים הישראלי הינו התקנת מטבח אמריקאי – מטבחים הכוללים לא רק מערכת טיהור מים, אלא גם מערכות ריסוק וטחינת זבל, המקובלות מאוד בארצות הברית של אמריקה.

מערכות טיהור מים מתחברים כמובן לאינסטלציה של הבית, כאשר החדשות הטובות הן שניתן להתקין מערכות כאלו גם במטבחים ישנים מאוד, כמובן בהינתן שהתשתית מאפשרת זאת וכי ניתן לחבר את המערכת לצנרת האינסטלציה של הבית.

העלויות של מערכות טיהור מים משתנות לפי המותג, הדגם, וכמובן היקף סינון המים שהן נדרשות לסנן, כמו גם לפי מספר נקודות המים שבהן רוצים להתקין אותן. האיכות של מותגים וחברות שונות בתחום זה משתנה, ובהתאם גם איכות המים המסוננים שהן מספקות.

מים מזוקקים לשתייה הם מצרך מבוקש, במיוחד עם המודעות הגוברת לשתיית מים ולסגולותיה הבריאותיות; מערכת טיהור מים יכולה לספק מים מזוקקים לשתייה ברמה גבוהה לאורך זמן, תוך כדי חיסכון לטווח הארוך של כסף לעומת שימוש במערכות מים אחרות.

תוכן עניינים

צרו קשר לקבלת הצעה משתלמת

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

בניית בית עץ
בניית בית מעץ

בניית בית עץ  – בשנים האחרונות, ישראל רואה עניין הולך וגובר באורח חיים בר-קיימא מבחינה סביבתית, כאשר מספר הולך וגדל של אנשים פונים לבתי עץ

קרא עוד »