בחירת תאורה מתאימה למטבח

כאשר מתכננים ומעצבים את המטבח, יש גם להשקיע בבחירת התאורה המתאימה. איך אפשר לעשות זאת בהצלחה? ולמה מומלץ לשים לב לאורך התהליך? המשיכו בקריאה ותוכלו לקרוא את הטיפים המועילים שלנו.

לתאורה במטבח יש תפקיד מרכזי, היא לא רק משלימה את העיצוב, אלא גם היא תורמת לתחושה ולאווירה. על כן, רצוי להקדיש מחשבה, כאשר בוחרים תאורה למטבח.

המתכון לתאורה אפקטיבית ומושלמת

כאשר מדובר על תאורה ובפרט על תאורה למטבח, לא מדובר רק על התקנה של מנורה. מדובר על עולם ומלואו. יש כמובן להפריד בין תאורה כללית שממוקמת בדרך כלל בתקרה לבין תאורה למטבח שתהיה ממוקמת מעל האי במטבח או מעל פינת האוכל. ההמלצה היא לבחור גופי תאורה מעוצבים שיפזרו את האור בחלל המטבח. כך נוכל להגיע למצב בו כל אזורי המטבח מוארים כמו שצריך. מבחינת בחירת תאורה לאי או לשולחן האוכל, אנו נעדיף מנורות מסוג אהילים ומדוע? כי אלו מנורות שלא יסנוורו אותו כאשר נישב בשולחן. כאשר מדובר על משטחי העבודה במטבח, יש לבחור תאורה שכוללת ספוטים. למשטחים האלה, אנחנו מעדיפים תאורה ממוקדת וספוטים יכולים להתאים בדיוק למטרה זו.

פתרונות תאורה לארונות עמוקים

אם יש לכם ארונות עמוקים במטבח, נמליץ לכם לחשוב על גופי תאורה, שידלקו כאשר תפתחו את הארונות. אגב, הגופים האלה ישפרו משמעותית את חווית העיצוב של הארונות וגם את השימוש בו (שכן הארון יהיה מואר). אם רוצים לשפר ולשדרג את הנראות של הארונות מבחוץ, אז אפשר גם לשקול התקנה של שרשראות תאורה או נקודות תאורה שימוקמו מעל הארון.

מאמרים נוספים:

מה חשוב שתדעו על אווירה ואור?

מומלץ לבחור תאורה למטבח צהובה ולא תאורה לבנה ומדוע? כי הראשונה מקרינה אור הנחשב לאור חם וטבעי. אור כזה, יכול להשפיע משמעותית על האווירה שיש בחלל המטבח. כך האווירה תהיה כפרית, חמימה ונעימה. האור הלבן, יוצר תחושה קרה ועל כן גם נוצרת תחושה לא נעימה בחלל. לכן יש להימנע ממנו. מבחינת גופי התאורה, מומלץ לבחור בלדים, נאון ונורות PL. אלו גופי תאורה שלא מתחממים וגם עם צריכת חשמל נמוכה.

הגדרת אזורי העבודה במטבח

יש אזורים במטבח שצריכים להיות מוארים יותר ויש כאלה שצריכים להיות מוארים פחות. לדוגמה, אזור הכנת האוכל, צריך להיות יותר מואר ועל כן התאורה שתתאים היא תאורת ספוטים. לגבי שאר האזורים במטבח, בדקו שיש גם תאורה מתחת לארון ומעל משטח העבודה.

שורה תחתונה

נסו להתייעץ עם בעלי המקצוע לגבי תכנון ועיצוב המטבח וגם לגבי התאורה. לשם כך, עליכם לצור קשר עם מעצב פנים, אדריכל וכמו כן יועץ תאורה. אנשי המקצוע האלה יעזרו לכם הן בכל הקשור לתכניות התכנון והעיצוב של המטבח וכמובן גם לגבי תכנית תכנון התאורה למטבח. שיהיה בהצלחה!

תוכן עניינים

צרו קשר לקבלת הצעה משתלמת

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

בניית בית עץ
בניית בית מעץ

בניית בית עץ  – בשנים האחרונות, ישראל רואה עניין הולך וגובר באורח חיים בר-קיימא מבחינה סביבתית, כאשר מספר הולך וגדל של אנשים פונים לבתי עץ

קרא עוד »