אדריכלות

אדריכלות

היום כדי להרים בניין או אפילו בית פרטי יש הצורך באדריכל לצורך תכנון המבנה, הכנת תכניות והגשתם למועצה המקומית או העירייה לצורך קבלת היתרים לבניה. כיום מקצוע אדריכלות הוא הרבה מעצב לתכנון בתים וכי התחום, בגישה המודרנית שלו, נחשב לתחום הנושק למגוון תחומים נוספים קרובים כמו תכנון גינות, עיצוב פנים, הנדסת מבנים, פיתוחים עירוניים ועוד. אם אתם עומדים בפני בנייה או שיפוץ של נכס ואתם מחפשים אחר אדריכל אתם עשויים להתבלבל בנוגע לבחירת האדריכל וסוג האדריכל שאתם באמת צריכים. על כן אנו כאן כדי לעשות לכם מעט סדר בנושא.

אדריכלות ועיצוב פנים בצפון:

אזור הצפון הוא אזור שופע וירוק המלא בנופים משגעים ואקלים השונה מזה שבמרכז והדרום. אזור זה מלא בדרך כלל בבתי קרקע הנמצאים בקיבוצים, מושבים, כפרים ועוד, לצד הערים השונות ובנייני המגורים המאפיינים אותם. במידה ואתם עומדים בפני בניית נכס חדש או שיפוץ של נכס קיים ודאי תחפשו אחר מומחה בתחום אדריכלות ועיצוב פנים בצפון שיוכל לסייע לכם משלבי תכנון המבנה מבחוץ ועד לעיצוב הפנימי שלו כדי לקבל את מעטפת השירותים שאתם צריכים במקום אחד.

מתפקידו של אדריכל פנים:

האדריכלות המודרנית כוללת מגוון סגנונות אדריכלות. יש אדריכל נוף, אדריכל גינות, אדריכל המתמחה בהנדסת המבנים ותכנון הפרויקט ויש אדריכלים שגם למדו עיצוב פנים ומספקים שירות זה במסגרת העבודה שלהם. האדריכלות של היום מאופיינות בקווים נקיים, חשיבה על פרקטיות בתכנון המבנה לצד עיצוב, נוחות ואווירה בעיצוב חלקו הפנימי של המבנה. אדריכל מקצועי יתחשב גם באלמנטים הסביבתיים ויכיר סגנונות תכנון שונים כמו בנייה ירוקה, בנייה כפרית, בנייה עירונית, בנייה תעשייתית ועוד. תפקידו של אדריכל פנים היא לספק לכם את אותה תחושה של מבנה נוחה, אסתטי ופונקציונלי ממנו תוכלו ליהנות הן מהשימוש, הביטחון והנוחות וכמובן גם מהעיצוב והאווירה. אדריכלות פנים היא אומנות של ממש וכי חשוב שתבחרו באדריכל שמבין את הצרכים שלכם וידע להתאים אותם לתוכנית המבנה מבפנים ומבחוץ.

כיצד אדריכל גינות יוכל לסייע לכם לשיפור עיצוב הבית והגינה?

אדריכל גינות הוא אדריכל המתמחה בשימוש באלמנטים סביבתיים ומתאים אותם לצרכים של הלקוח בשטח הגינה שלו. לדוגמה: שימוש בצמחייה המתאימה לסוג האקלים, בניית תשתיות מים המתאימות לכל הצמחייה בגינה וכזו שלא תבלוט יותר מדי כלפי חוץ. שימוש בפתחי ניקוז נכונים, ריהוט גינה מתאים, פינת ישיבה, חיבור למרפסת ועוד. כל אלה יהיו תחת תחום אחריותו של אדריכל הגינות שלכם. כדי לעצב ולתכנן את הגינה יש הצורך ללמוד אדריכלות נוף.

אתם לקראת החלטה גורלית לעיצוב המטבח?

אדריכלות נוף – מי צריך וכיצד זה יכול לסייע לנו?

אדריכל המתמחה בנוף הוא כזה המתמחה בין התאמת הסביבה למבנה, בין האלמנטים השונים הקיימים בטבע למבנה הנבנה ביד אדם.

הוא יקבל על עצמו שיקולים רבים ושונים כאשר איכות הסביבה ותנאי השטח יהיו מרכיב עיקרי בהם. אדריכלות נוף עוסקת גם ברקע הסוציו אקונומי של הקהילה באותה סביבת מגורים, קריאה מפורטת של תכנון מערכות ההשקיה, הצמחייה ומערכות הניקוז באזור ועוד. הרעיון הוא להשתמש באלמנטים טבעיים ובמרחב ולשלב אותו עם המבנה בצורה טבעית ונכונה ככל הניתן. על האדריכל להבין היטב בנושא האקולוגיה, חילופי העונות וכל מה שקשור לטבע, לאווירה, לתאורה הטבעית ולמשאבי הטבע השונים.

טיפים לבחירת אדריכל בצפון:

השלב הבא בתכנון ועיצוב הבית שלכם יהיה לבחור אדריכל בצפון שיסייע לכם בתכנון, הגשה לרשויות, קבלת ההיתרים הנדרשים והכול תוך תכנון קפדני ומקצועי של החלומות שלכם והעברתם לידי שרטוטים ו/או תוכנות גרפיות ממוחשבות. כדי לבחור את האדריכל המתאים ביותר עבורכם היעזרו בטיפים הבאים:

  • תיק עבודות – בחנו את תיק העבודות של האדריכל. לא את השרטוטים המיושנים אלא תמונות של הבתים, הגינות והנכסים שהוא תכנן, עיצב והוביל.
  • המלצות – תוכלו לקרוא המלצות על אותו אדריכל באתר האינטרנט שלו, בתוצאות החיפוש שלו בגוגל, בדף הפייסבוק שלו ועוד.
  • כימיה – אתם רוצים לוודא שהאדריכל מבין מה אתם רוצים ממנו ויודע לתרגם את זה לתכנון המעשי כדי שתהיו שלמים עם העבודה הסופית.
  • ניסיון – ותק וניסיון חשובים מאוד כיוון שאדריכל הנמצא שנים רבות בתחום גם למד, הכיר והתנסה בטרנדים עיצוביים רבים, גם צבר בניסיון אודות תקלות בתכנון ועיצוב של מבנים מסוימים כדי לא לחזור עליהם בעתיד וגם כמובן שאם הוא החזיק מעמד כל כך הרבה זמן כנראה שהוא טוב במה שהוא עושה.

תוכן עניינים

צרו קשר לקבלת הצעה משתלמת

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

בניית בית עץ
בניית בית מעץ

בניית בית עץ  – בשנים האחרונות, ישראל רואה עניין הולך וגובר באורח חיים בר-קיימא מבחינה סביבתית, כאשר מספר הולך וגדל של אנשים פונים לבתי עץ

קרא עוד »