תכנון מטבח מאפס או שדרוג המטבח הקיים? מה עדיף

מטבח חדש במקום קיים

כאשר קונים דירה יד שנייה, בעלי הנכס שוקלים לבצע שיפוץ בבית זה טרם הכניסה למגורים ואחת ההתלבטויות שלהם היא אם לבצע תכנון מטבח מאפס או שדרוג המטבח הקיים? מה עדיף.

המטבח הביתי

המטבח הוא לב ליבו של כל בית ואם המטבח הנוכחי הוא קטן ומדובר במשפחה של כמה נפשות ויש להם גם הרגלי אירוח, סביר להניח שמטבח קטן לא יהיה להם נוח לשימוש יום יומי ובמיוחד בסופי השבוע. אם יש אפשרות להרחיב את גודלו של המטבח על חשבון מרפסת, או להוסיף ארונות מטבח כדאי לבחון את כל האפשרויות הללו.

מטבח חדש מול שיפוץ מטבח נוכחי

עיקר ההבדל בין מטבח חדש לבין מטבח משודרג הוא הנושא הכספי. ההבדל בין שתי האלטרנטיבות הללו הוא עשרות אלפי שקלים ולעיתים אף מעבר לכך. תושבי הצפון שחיפשו לא מכבר דירות למכירה במעלות ולאחר שראו כמה וכמה אופציות קנו דירה, אינם יכולים במקרים רבים להתחייב על תשלום של עלויות כה גבוהות, לאור הכספים שהם השקיעו כעת בכל הליך רכישת הדירה והחזרי המשכנתא החודשיים.

שדרוג מטבח קיים

הפערים הכספיים מכריעים במקרים רבים את הכף ולכן בעלי הנכס מחליטים לבצע חידוש של המטבח הנוכחי. הדבר אפשרי רק אם הארונות עצמם הם בטיב מעולה כיוון שיוצרו מעץ סנדוויץ' ולא מחומר בטיב ירוד אשר יצר מצב שבו הארונות אינם ראויים לשימוש, דבר שמחייב תכנון של מטבח חדש.

אופציות לחידוש המטבח הקיים

בשלב ראשון יש לבחון אם כמות הארונות מספיקה לבני הבית, אם כן אפשר לבצע רק שינוי בחזיתות. מזמינים נגר שיפרק את כל הצירים החלודים, את החזיתות, הן של הארונות והן של המגירות. רואים דוגמאות שונות של צביעת החזיתות בצביעה בתנור ומיידעים את הנגר לגבי הצבע שנבחר. לאחר עבודת ההכנה בנגריה, הוא מתקין מחדש את כל החזיתות תוך שימוש בצירים חדשים ומתוחכמים.

אם כמות הארונות אינה מספיקה, בוחנים את המרחב ואם יש מקום מוסיפים ארונות או מגירות. על פי הארונות הקיימים מחליטים מהם החוסרים, כמו לדוגמה מגירות עמוקות לאחסון סירים ומחבתות או לחלופין ארונות עם מדפים עבור אחסון המזון.

יש אפשרות להזמין בנגריה ארונות על פי המידות הרלוונטיות, או לחלופין לרכוש ארונות מוכנים בגדלים הללו בחנויות לשירות עצמי כמו איקאה. קל מאד להתקין את הארונות והמגירות הללו ולכן זהו פתרון אידאלי שהוא בדרך כלל גם זול יותר.

מאמרים נוספים:

 

במה בחרתם?

מי שיש באפשרותו לשלם את העלויות של מטבח חדש, נעזר במעצב פנים ומתכנן את המטבח על פי הכמות הנדרשת של הארונות והמיקומים האופטימליים עבור כל אחד ממכשירי החשמל. כך הוא יוצר מטבח המתאים לצרכי המשפחה, בסגנון העיצובי האהוב כמו מטבח כפרי או מודרני.

תוכן עניינים

צרו קשר לקבלת הצעה משתלמת

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

בניית בית עץ
בניית בית מעץ

בניית בית עץ  – בשנים האחרונות, ישראל רואה עניין הולך וגובר באורח חיים בר-קיימא מבחינה סביבתית, כאשר מספר הולך וגדל של אנשים פונים לבתי עץ

קרא עוד »