גרילים למטבח חוץ כל מה שצריך למטבח חוץ לחובבי הבשר

גרילים למטבח חוץ

גרילים למטבח חוץ כל מה שצריך למטבח חוץ לחובבי הבשר | גריל מקצועי, אמין ובטיחותי הוא כל מה שמטבח החוץ צריך על מנת לאפשר לנו לבשל ולצלות בהנאה לכל המשפחה והחברים.

עם זאת, חשוב להכיר את ההבדלים בין סוגי הגרילים ולאחר מכן להביא בחשבון גם את הפרמטרים המשפיעים על המחיר שלהם

איזה גרילים צריך למטבח חוץ?

מטבח חוץ הוא כבר מזמן לא פריבילגיה של בעלי הון בלבד. כל מי שיש לו חצר, גינה, מרפסת או אפילו גג יכול כיום לבנות מטבח משתלם בהשקעה נמוכה ולהשיג יתרונות רבים. בין היתר, המטבח מרחיב את אזור העבודה הרגיל והוא למעשה הופך את החצר שלנו למקום שניתן לארח בו חברים או משפחה. חוץ מזה, השקעה חד פעמית במטבח משביחה את ערך הנכס ומקפיצה אותו בעשרות אחוזים.

הדבר היחיד שצריך לדאוג לו הוא האבזור של המטבח. לא מספיק להחליט למשל שתולים שעון על הקיר כדי שגם בחוץ תהיה אווירה של בישול ואפייה, אלא חובה לחשוב על המפרט המלא של מטבח חוץ לעומת מטבח פנים: מה יהיה עמיד בכל תנאי מזג האוויר, מה יבטיח נגישות גבוהה ומה יהיה הכי בטיחותי עבור הילדים והמשפחה.

בהקשר הזה, אין ספק לגבי היתרונות של גרילים למטבח חוץ והערך המוסף שהם מגלמים בתוכם. בגלל האמינות והעיצוב של הגרילים, אפשר לשלב אותם ליד אי למטבח ולדאוג שהם יהיו נגישים גם באירועים ספונטניים וגם לקראת תאריכים חשובים שאנחנו מתכוננים אליהם מראש.

סוגי הגרילים האהובים לחובבי המטבח בגינה

הסכמה על כך שחייבים לשלב גרילים למטבח חוץ היא רק הצעד הראשון. בצעד הבא, צריך להכיר את ההבדלים בין סוגי הגרילים ולהתאים אותם ספציפית למבנה של המטבח ולמידות שלו. אחרי שבודקים למשל מה המרחק בין אי עבודה למטבח לבין הגריל, ניתן גם להתייחס למפרט השונה של כל מוצר:

  • סוג הפעלה – רוב הגרילים שמיועדים לחלל החוץ עובדים עם גז. יש אמנם גם גרילים שעובדים עם חשמל, אבל הם פחות מומלצים וגם העוצמה שלהם יחסית נמוכה.
  • עוצמה – השוואה בין סוגי גרילים למטבח חוץ מבחינת עוצמה מבוססת על נתוני BTU שמתוארים על ידי היצרן. בדיקת עוצמת הגריל חשובה, כי היא משפיעה על מהירות הבישול. למעשה, כל 1 BTU הוא כמות החום שדרושה כדי להעלות במעלת פרנהייט אחת את הטמפרטורה של המים. זה חישוב גס בלבד, אבל הוא עוזר לנו להשוות בין הגרילים גם לפי המפרט הטכני האובייקטיבי.
  • מספר מבערים – הכי חשוב לבדוק כמה מבערים יש לכל גריל. חובבי המטבח בגינה שגם משתמשים בו על בסיס קבוע כדי לצלות בשר וירקות יצטרכו לפחות 4 מבערים, אך יש גם דגמים קטנים יותר עם 3 מבערים ודגמים גדולים במיוחד עם 5 מבערים.
  • מספר משטחי צלייה – מספר המבערים לא תמיד מתאים למספר משטחי הצלייה. בשביל שהגריל יהיה יעיל ונוח, כדאי לבדוק כמה משטחי צלייה יש עליו והאם יש מספיק מקום בשבילו בגינה או בחצר.
  • כירת צד – כירת צד נחשבת בונוס, אבל האמת היא שמאוד עוזרת לעבוד עם כל סוג של מטבח אינטגרלי או רגיל. קודם כל, היא חוסכת מקום. שנית, היא מאפשרת לייצר סביבת עבודה מגוונת להכנת מנות מיוחדות. אחרי שמתרגלים לכירת צד על הגריל, מאוד קשה לחזור אחורה.
  • שטח צלייה – הנתונים המתוארים על ידי היצרן של הגריל אמורים לכלול התייחסות לשטח הצלייה. גם פה, הסוד הוא להתאים את שטח הצלייה למה שאנחנו צריכים ולאופן שבו אנחנו רגילים לעבוד עם הגריל.

מחירים לגרילים למטבח חוץ על פי סוגים

השלב הבא בבחירת הגרילים ותכנון המטבח הוא כמובן להשוות מחירים. כך אנו רואים שגריל של חברת רויאל גורמט עם כירת צד יעלה 1,700-2,200 ש"ח, בעוד גריל עם 5 מבערים של חברת זי גרילז יעלה כ-11 אלף ש"ח אבל יגיע עם ארונית ופתרונות אחסון. לשם השוואה, בטווח מחירים נמוך יותר של עד 1,500 ש"ח נוכל להשיג גריל בסיסי שפועל על גז ויש בו 2 מבערים.

פערי המחירים הגבוהים נובעים מהפרמטרים השונים המשפיעים על המפרט של הגריל. מבחינת בעלי בתים פרטיים עם מטבחי חוץ, מה שחשוב לשים לב אליו זו העמידות.

לבסוף, כדאי לדוגמא להשקיע בחומר גלם טובים על מנת לבנות את אזור העבודה כולו וכדי לחסוך בעתיד עוד הוצאות על החלפת דלתות למטבח חוץ בגינה, אבל לא פחות חשוב להחליט באיזה גריל רוצים להשתמש. בגלל שהגריל הוא כל מה שהמטבח צריך כדי שנוכל ליהנות ממנו, שווה להשקיע בו.

תוכן עניינים

צרו קשר לקבלת הצעה משתלמת

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

בניית בית עץ
בניית בית מעץ

בניית בית עץ  – בשנים האחרונות, ישראל רואה עניין הולך וגובר באורח חיים בר-קיימא מבחינה סביבתית, כאשר מספר הולך וגדל של אנשים פונים לבתי עץ

קרא עוד »