מטבח איטלקי

מטבח איטלקי

מטבח איטלקי

על מה את חושבים כשמזכירים לפניכם את המושג "מטבח איטלקי"? רובנו כנראה נחשוב מיד על מנות איטלקיות קלאסיות ומוכרות (כמו פסטה ופיצה); אולם הכוונה במאמר זה היא למטבח עצמו – לחלל הבישול המאפשר יצירת מאכלים עם תערובת מעולה של טעמים בלתי נשכחים. המטבח זהו המקום בו המשפחה כולה מתכנסת אל השולחן ומתענגת על יצירות קולינאריות שארך זמן להכינן. שולחן האוכל נושא עליו מבחר מעולה של מנות מתוך תפריט עשיר – זהו המטבח שאנו מדברים עליו כאן.

מטבח איטלקי מקבל השראה מדורות רבים של אנשי אמנות ויצירות עיצוב נצחיות. המטבח יכול להיות מעט מיושן או מודרני, אך תמיד מורכב מחומרים ברמה הגבוהה ביותר, בעלי עמידות גבוהה, שאינם נשחקים במהירות. לרוב, המטבח האיטלקי כולל גם אי למטבח, המאפשר נוחות בישול ומשטחי עבודה מרווחים וגדולים (שהרי מנות איטלקיות דורשות את תנאי הבישול הטובים ביותר שניתן לקבל במטבח).

כאשר מדמיינים מטבח איטלקי, עשויים לראות שילוב מדויק של יוקרה ופשטות; וללא ספק, מדובר בצמד מילים הטומן בתוכו קבוצה מרתקת של רגשות מנוגדים – רובם ככולם יוצרים את האווירה הזו, הנצרבת לה במעמקי התודעה (ואולי אף במרחב התת-מודע שלנו). המטבח האיטלקי מקבל אליו באהבה ניגודים של שמרנות וקלאסיקה לצד אלמנטים מודרניים וקווים נקיים. אוכל איטלקי צועד יד ביד עם מטבח איטלקי – שכן זה האחרון צבר לו מוניטין רב בעולם עיצוב המטבחים.

מאמרים נוספים:

בימינו לא חייבים להיוולד איטלקים על-מנת ללמוד ולהתמחות בכל מה שקשור בעיצוב מטבח איטלקי, על הטכניקות השונות שהדבר כולל. לאחרונה, ניתן לראות יותר ויותר בתים הכוללים מטבח איטלקי – הכוללים פשטות פונקציונאלית וחומרי איכות. ישנה תפיסת עיצוב איטלקית, על-פיה המטבח אינו נישה נוספת ומפרדת בחלל הביתי, אלא הרבה מעבר לכך – המטבח הוא לא פחות ממרכז הבית.

איך מעצבים מטבח איטלקי?

זוהי שאלה נהדרת, אולם לא כזו שניתן לענות עליה במספר מילים, שורות או פסקאות; עם זאת, ניתן לומר, בקיצור נמרץ, כי המטבח האיטלקי מעוצב במראה רחב ידיים, חמים ומזמין ועשיר בעיטורים ייחודיים בסגנון איטלקי. תוכלו להוסיף אלמנטים בודדים למטבח שלכם על-מנת להקנות לו "מראה איטלקי" יותר.

כמו כן מדי פעם אנו ממלחיצים על מעצבים או אדריכלים שמתמחים בתחום המדובר במאמר, הפעם נשמח להכיר לכם את רוית פרנק מעצבת פנים מהצפון שמתמחה בעיצוב חללים ובעיקר עיצוב מטבחים איטלקיים, מלבד נותני שירות מומלצים אנו בהחלט שמחים לבשר לכם כי האתר שלנו נותן במה לחברות וספקים שונים בתחום העיצוב, מנגרים אומנים, קבלני שיפוצים במרכז ובצפון ועד תאורנים, מעצבי תאורה, רצפים, צבעים ועוד…

תוכן עניינים

צרו קשר לקבלת הצעה משתלמת

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

בניית בית עץ
בניית בית מעץ

בניית בית עץ  – בשנים האחרונות, ישראל רואה עניין הולך וגובר באורח חיים בר-קיימא מבחינה סביבתית, כאשר מספר הולך וגדל של אנשים פונים לבתי עץ

קרא עוד »