איך מתאימים פינת אוכל לבית ולמטבח?

פינת אוכל

פינת אוכל – אזור המטבח הוכתר מזמן ללב הפועם של סביבת המגורים ובתוכניות החלל העדכניות כמעט תמיד מדובר במטבח פתוח לרווחה, כך שכל מי שנכנס לבית או יושב בסלון יכול לחוות את "מאחורי הקלעים" של המטבח לנגד עיניו.

השינוי המהפכני שעבר המטבח במרוצת הזמן לא מסתכם רק בשבירת הקירות ונוכחותו בקדמת הבמה אלא גם לשילוב הסינרגטי בינו ובין פינת האוכל.
אם באחד רוקחים מטעמים – הרי שבשני יושבים ונהנים מהסעודה.

החיבור בשניהם קריטי להשגת התוצאה הסגנונית בבית ודיירים רבים מחפשים את נקודות ההשקה בין השניים ומתלבטים כיצד לשמור על קשר וויזואלי ולהשיג הרמוניה אופטימאלית.

פינת אוכל היא המקום שבו בני המשפחה אוכלים, נהנים ומדברים על גיל ההתבגרות, על ההלוואה לקניית רכב חדש, על הטיול בסופ"ש.

לפניכם מספר טיפים בשילוב הנכון בין המטבח לפינת האוכל וכיצד לבחור דגם שיגלם היטב את העיצוב של המטבח וישרת את הדיירים בנאמנות לאורך זמן.

פינת אוכל בסינרגיה עם המטבח

החליטו מבעוד מועד לפי התכנון האדריכלי של המרחב הביתי היכן להציב את פינת האוכל ביחס למטבח בהתאם לגודל הנתון והצורניות של המטבח.
מצד אחד, יהיה נוח כך שיהיה אפשר לשמור על קשר עין ועל שיחה ערה בין מי שנמצא במטבח ובין מי שיושב בפינת האוכל וגם להוציא את המאכלים בקלות מהמטבח לשולחן ומצד שני, אינכם מעוניינים שאחד יחסום את השני.

במידה ומדובר בחלל ליניארי בו למטבח יש שיש או דלפק או אי ארוך ויש די מקום, אפשר להציב את שולחן האוכל בהמשך להם וכך לייצר רצף עיצובי. אפשר להשתמש גם בשולחן כחוצץ בין המטבח לסלון או למקם את הפינה אנכית למטבח או בנישה ייעודית.

שמרו על נגישות בין שני האזורים אך גם על מרחב תנועה שיאפשר לנוע בחופשיות בין שניהם.

אוכלים בגדול או בקטן? זו השאלה!

פינת אוכל גדולה יכולה לשמש אתכם היטב במיוחד אם אתם נוהגים לערוך סעודות רבות משתתפות או שמדובר במשפחה גדולה שחיה יחדיו בבית. עם זאת, אם אין מקום לאכלס פינה גדולה אפשר להסתפק בפינה קטנה או בשולחן נפתח, שמאפשר פתיחתו באירועים מיוחדים אם יש שטח פנוי עבורו.

אלטרנטיבות נוספות מושפעות מהפרופורציות של החלל. למשל, שולחן עגול יכול לשבור" חלל ליניארי וגם להתאים לפינות הסבה ולחללים קטנים יותר ויתרונות נוספים קשורים גם לכך שבשולחן עגול אין היררכיה בין הסועדים ואפשר גם לשמור על קרבה ואינטראקציה.

אם ברצונכם לשלב שולחן מלבני בחלל ליניארי או כניצב לאורך האי או הדלפק של המטבח.
בכל אופן, בדקו אם הוא בגודל כזה שמאפשר ישיבה וקימה בנוחיות ושימו לב לכך שבשולחן מסוג זה נשמרת יותר רשמיות היות ושולחן שני קצוות.

בבחירת הפינה ממש כמו בתכנון יסודי של המטבח יש למדוד היטב את החלל הנתון על מנת לבחור מידה נכונה מבחינת אורך, רוחב וכן גובה השולחן. במקרה זה יש להתייחס לכך שהשולחן לא יסתיר את הדלפק במטבח וגם לא יהיה גבוה מדי וקרוב לגופי תאורה שמשתלשלים מהתקרה.

סוד החומר ונפלאות הסגנון

לחומר ממנו עשויה פינת האוכל השפעה ישירה על המראה הסופי, אך גם על עמידותה ועל החיבור החזותי בינה ובין אופיו של המטבח.
למטבחים בניחוח כפרי עשויים מעץ או מבוססים על עץ יתאימו פינות אוכל אף הן מעץ, שמתחברות לטבע ומשרות אווירה רגועה ומוסיפות נופך של חמימות.

אפשר לרהט את פינת האוכל בשולחן שמתכתב עם אופיו של המטבח או נהפוך הוא: לייצר קונטרסט. לדוגמא, פינת אוכל מודרנית מתכתית בשיק הייטקיסטי עם פלטת זכוכית על רקע מטבח כפרי או להפך, שולחן מעץ מאסיבי שיתבלט נוכח מטבח מודרני.

קשיחות החומר, עמידותו בפגעי מזג האוויר, שריטות וכתמים ותחזוקה פשוטה שלו קריטיים לבחירה משתלמת לטווח ארוך ולכן, אין להתפשר על איכות. התייחסו הן לאסתטיקה והן לפונקציונאליות של המטבח ופינת האוכל ולקשרים ביניהם בין אם אלה יבואו לידי ביטוי דרך חומרים משותפים או אלמנטים ומוטיבים סגנוניים דומים.

תוכן עניינים

צרו קשר לקבלת הצעה משתלמת

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

בניית בית עץ
בניית בית מעץ

בניית בית עץ  – בשנים האחרונות, ישראל רואה עניין הולך וגובר באורח חיים בר-קיימא מבחינה סביבתית, כאשר מספר הולך וגדל של אנשים פונים לבתי עץ

קרא עוד »