עיצוב מטבח קטן

לא בכל הבתים יש מטבח גדול, אבל החלל הקיים גם אם הוא קטן, אמור לשרת ולשמש את בשלני הבית, כדי להכין אוכל לכל המשפחה, תוך ניצול כל האפשרויות לעבודה יעילה ונוחה בשטח הקטן.
עיצוב מטבח קטן יכול להיות גם בדירה של משפחה עם חמש נפשות וגם בדירת סטודיו, כאשר בעלי הבית והדרישות שלהם מהמטבח, הם שייקבעו כיצד הוא יתוכנן כדי להשיג את היעדים שלו.
כל התייחסות למטבח, ולא חשוב מה גודלו, דורשת את אותו תחקיר מול בעלי הבית.
יש צורך לעמוד על הציפיות שלהם מהמטבח ובהתאם לעצב להם אותו.

האם מבשלים יום בשבוע או חמישה ימים בשבוע?

כדי לתכנן עיצוב מטבח קטן חשוב מאוד לבדוק עם בעלי הדירה מה הדרישות שלהם מהמטבח. האם הם בשלנים חובבים שרוצים לבשל בו כל יום, או שהם מבשלים רק בסוף השבוע.
בנוסף חשוב להבין גם לאיזו רמה הם רוצים להביא את הבישול שלהם. אם הם חובבי בשר מעושן, אולי הם יוותרו על תנור אבל יחליטו להכניס מעשנת למטבח וזה אומר שצריך למצוא לה מקום.
אם הם מתכוונים לשטוף את הכלים ביד ומוותרים על מדיח לטובת אי מעץ באמצע המטבח, גם את זה צריך לקחת בחשבון.
עיצוב מטבח קשור קשר הדוק עם התפקוד של בעל הבית בתוכו ומותאם לצרכים שלו.

עיצוב מטבח קטן שמתנהג כמו גדול

סוגיה נוספת שנדונה במסגרת עיצוב מטבח קטן, היא כמות אמצעי הבישול הדרושים למטבח כזה וגם סוגיהם.
כאשר מדובר למשל במטבח כפרי קטן, אז מעצב המטבח בוודאי ימליץ על רכישת כלי מטבח מנחושת או פליז אשר אפשר לתלות אותם, ולכן לא צריך מקום אחסון עבורם, והתלייה שלהם היא גם חלק מהעיצוב.
גם כמות כלי האוכל נלקחת בחשבון בתכנון הארונות, וגם מהו העיצוב שניתן לאחסן בו הכי הרבה בחלל הקטן. יש לומר כי עיצוב מטבח קטן שיתפקד כמו גדול, זו משימה הרבה יותר מורכבת מתכנון של מטבח גדול, שיש בו שפע מקום ואפשרויות אחסון.
כאשר מדובר במטבח קטן, הכי חשוב שהוא יהיה חכם ויאפשר להכין את כל המתכונים הגדולים עבור בני הבית.

תוכן עניינים

צרו קשר לקבלת הצעה משתלמת

עיצוב פנים
5 דברים שלא ידעתם על עיצוב פנים

רוצים לעצב את הבית, אך לא יודעים מאיפה להתחיל? או שאולי אתם מחפשים מידע על עיצוב פנים מודרני? בכל מקרה, הגעתם למקום הנכון. במאמר זה נכיר את סגנון העיצוב המודרני – שנחשב לאחד

אדריכלות
אדריכלות

היום כדי להרים בניין או אפילו בית פרטי יש הצורך באדריכל לצורך תכנון המבנה, הכנת תכניות והגשתם למועצה המקומית או העירייה לצורך קבלת היתרים לבניה. כיום מקצוע אדריכלות הוא הרבה מעצב לתכנון בתים