המדריך לבוחר המתלבט – כיריים לבישול אינדוקציה או גז?

כיריים לבישול

כיריים לבישול, בין אם הן כיריים אינדוקציה או גז – הן חלק בלתי נפרד מהבית שלנו. המחשבה על שדרוג הכיריים עולה לרוב כשאנו מבקשים לשפץ את המטבח, לשדרג את הקיים או סתם להתחדש לקראת החג או השנה החדשה. כיום, מרבית האנשים מעדיפים לעשות שימוש בכיריים אינדוקציה, אך רבים עדיין שומרים אמונים לכירי הגז הוותיקות. לפניכם ההשוואה המלאה – כיריים אינדוקציה או גז?

כיריים אינדוקציה או גז – ההשוואה המלאה

  • טווח מחירים – מחירן של כיריים אינדוקציה הוא במעט יותר גבוה ממחיר של כיריים גז, אם כי ניתן למצוא יוצאי דופן. ככלל, תוכלו לרכוש הן כיריים אינדוקציה והן כיריים גז במחיר ממוצע של 1,500 ₪, כתלות במספר הלהבות/משטחי חימום.
  • שליטה בטמפרטורה של הכיריים – עבור חובבי בישול ואנשים שיודעים בדיוק לאיזו טמפרטורה הם רוצים להגיע, כיריים אינדוקציה נחשבות למהירות וטובות יותר. עם כיריים אינדוקציה אין צורך לבדוק אם השמן חם – הכיריים מצפצפות כשהשמן מגיע לטמפרטורה המתאימה לטיגון. בנוסף, כל פעולות הבישול מתרחשות מהר יותר בזכות עוצמת חום מיידית. כיריים גז, לעומת זאת, נחשבות ליותר פשוטות להפעלה מבחינת בחירת עוצמת האש, ללא כפתורים וללא צורך במסך דיגיטלי.
  • בטיחות – אחת מהסכנות המשמעותיות בכיריים גז היא אש גלויה, מה שעלול להוביל לאסון במצבים שונים ואף לאפשרות של דלקות בעקבות מגע עם אש גלויה (למשל, מגבת שנמצאת ביד או על הכתף ופוגשת את האש). בכיריים מסוג אינדוקציה החימום אינו מבוסס על אש, והוא מופסק מידית ברגע בו מרימים את הסיר מהמשטח.
  • נוחות שימוש – נוחות השימוש היא תלויה במשתמש. יש מי שיעדיף את מנגנון ההפעלה הישן של הגז – לסובב וללחוץ, ויש מי שמעדיף את המסך הדיגיטלי מסוג טאץ'.
  • נוחות ניקיון – במקרה זה, אין כל ספק שכיריים אינדוקציה נחשבות לנוחות יותר לניקיון, גם אם כל המרק גלש לכם על משטח החימום. להבדיל מכיריים גז בהן האוכל נוטה להיכנס בין החריצים, מה שמחייב פירוק של כל החלקים ושימוש בחומרי ניקוי שונים, בכיריים אינדוקציה מספיק להעביר מטלית לחה והן חוזרות להיות מבריקות וחדשות.
  • עמידות – כיריים גר נחשבות לעמידות יותר בפני מכות ושריטות שאינן נדירות בזמן הבישול, כי יש להן שטח פנים רחב יותר שבא במגע עם כלי הבישול השונים. כדי להתגבר על אפשרות זאת, כדאי לרכוש כיריים אינדוקציה איכותיות שלא נשרטות בקלות.
  • התאמה לסוג הדירה – כיריים אינדוקציה וגז מתאימות לכל סוגי הדירות. כיריים אינדוקציה מצריכות חיבור לחשמל ואילו כיריים גז – לגז. עם זאת, בעוד לכיריים גז מתאימים כל סוגי הסירים והמחבתות, לכיריים אינדוקציה יש סירים מיוחדים שבתחתית שלהם יש מגנט. לכן, אם בוחרים לרכוש כיריים אינדוקציה, כדאי לדעת שתצטרכו לקנות כלי בישול מותאמים.
  • עיצוב / אסתטיקה – כיריים גז מורכבות מחלקים שונים ומגושמים, בעוד כיריים אינדוקציה הן משטח חלק שאם מקפידים לנקות אותו כשצריך, הכיריים שומרות על מראה מבריק ויפה.

אינדוקציה לחדשניים, גז למסורתיים

ניתן לסכם בכך שכיריים אינדוקציה נחשבות לנוחות, יעילות ובטוחות יותר – שזה כל מה שהיינו מבקשים לעצמנו בהתעסקות עם חום ובישול. עם זאת, כדאי לעשות את הבחירה שלכם על פי כל הפרמטרים שצוינו למעלה – החל ממחיר ועד לעיצוב ואסתטיקה.

תוכן עניינים

צרו קשר לקבלת הצעה משתלמת

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך