עיצוב חדרי אמבטיה

עיצוב חדרי אמבטיה

אין ספק שהבית הישראלי עבר הרבה מאוד תהפוכות במהלך העשורים האחרונים, עם ההיחשפות של הישראלים לתקשורת, לחו"ל ולעיצוב העולמי. כל אחד רוצה היום בבית שלו את המילה האחרונה בעיצוב.
היום בית בישראל זה לא רק בשביל לגור בו, אלא גם בשביל להגשים חלומות וכאשר מדובר בצורך של עיצוב חדרי אמבטיה, אפשר לומר כי הוא אחד החללים הכי חשובים והכי שמישים בבית לכן העיצוב שלו חייב להיות גם פונקציונלי, אבל גם יפה.
כמו הבית עצמו גם חדר האמבטיה עבר בשנים האחרונות שינויים גדולים ובמאמר זה נסקור אותם.

לא אמבטיה אלא מקלחון

עד לפני עשור, בכל בית חגגה האמבטיה. היא אומנם תפסה מקום רב דווקא בחדר הכי קטן בבית, אבל זה היה בהנחה שאנחנו עושים אמבטיה.
מסתבר כי אחוז האנשים שבאמת עושים אמבטיה לעומת אלה שיש להם אמבטיה הוא ממש נמוך, מה שאומר שרוב האנשים היום פשוט עוברים למקלחון, כי מי צריך אלמנט שהוא לא בשימוש רק כדי שיתפוס חצי מהאמבטיה.
לא מדובר כמובן על עיצוב חדרי אמבטיה גדולים, שאז אשפר בהחלט להציב באמצע את האמבטיות המלכותיות על הרגליים המוזהבות, שהופכות כל אמבטיה לטירה או ארמון, אלא מדובר בחדרי אמבטיה שבדרך כלל יחסית הם מאוד קטנים בדירות.

אז אמבטיה או מקלחת?

בטוח אין לנו את התשובה אבל אולי הנקודות הבאות יגרמו לכם לחשוב נכון יותר אם לבחור אמבטיה או מקלחת

  • מטרה: לקבוע את השימוש העיקרי בחדר האמבטיה, בין אם זה להתארגנות בבוקר או להירגע אחרי יום ארוך.
  • שטח: שקולו את הגודל והפריסה של חדר האמבטיה כדי לקבוע את האפשרות הטובה ביותר עבור אמבטיה או מקלחת.
  • סגנון: בחרו סגנון שמתאים לעיצוב הכללי של הבית, בין אם זה מסורתי, מודרני או משהו באמצע.
  • נגישות: אם חדר האמבטיה ישמש אדם עם צרכי ניידות, שקלו תא מקלחת או תכונות נגישות אחרות.

עיצוב חדר אמבטיה מקלחון

שלום לניאגרה ותודה לריצוף דמוי הפרקט

כמעט בכל בית ממשיכה לככב גם היום הניאגרה "העצומה" בגודלה, שאין לה שום תרומה מבחינת עיצוב אבל היא חייבת להיות בכל חדר אמבטיה.
עיצוב חדרי אמבטיה 2019 הולך לוותר על הניאגרה המפורסמת, ויש מגמה להסתרתה מאחורי קיר גבס, כאשר האסלה עצמה תלויה ישר מהקיר.
בחדר אמבטיה אפשר היום לכסות את הרצפה בריצוף דמוי פרקט שזה היה החלום של רבים, אבל הם נמנעו להפגיש ובצדק פרקט ומים. מגמה נוספת חשובה היא ארונות תלויים בצבעים עזים, על רקע קירות בצבע חלק מנוגד.
כיורים המונחים על אדן שיש או ארון במראה עתיק ואת זה משלימה מסביב קרמיקה מעוטרת בסגנון מזרחי, או קיר מחופה (בחומר שעומד כמובן בלחות), פרזול שלא מחליד ועוד.

עיצוב חדר האמבטיה יכול להיות מרגש וסוחף כאחד. עם כל כך הרבה אפשרויות לבחירה, חשוב לקחת בחשבון את הצרכים וההעדפות הספציפיות של המשתמשים. להלן 10 דברים שכדאי לקחת בחשבון כאשר ניגשים לעיצוב חדר אמבטיה.

ריצוף, קישוטים ועוד

קבלו מספר טיפים לבחירת הסגנון המתאים לבית שלכם

  • ריצוף: בחרו חומר ריצוף עמיד, קל לניקוי ומתאים לסגנון הרצוי.
  • מתקנים: בחרו מתקנים איכותיים, כגון ברזים ומקלחונים, שהם גם פונקציונליים וגם מסוגננים.
  • תאורה: תכנו את  התאורה, טבעית ומלאכותית, כדי ליצור אווירה חמימה ומזמינה.
  • אביזרים דקורטיביים: הוסיפו אביזרים דקורטיביים, כגון מגבות, שטיחים ומתקן לסבון, כדי להשלים את המראה והתחושה של החדר.
  • צמחים וטבע: שלבו אלמנטים של טבע, כמו עץ ליבנה או פרגולה לגינה, כדי להכניס את החוץ פנימה וליצור אווירה שלווה.
  • שילוב עם חללים אחרים: חשבו כיצד עיצוב חדר האמבטיה משתלב עם חללים אחרים בבית, כמו מטבח חיצוני או אי למטבח, כדי ליצור עיצוב כולל מגובש והרמוני.

לסיכום, עיצוב חדר האמבטיה דורש התייחסות מדוקדקת של גורמים רבים. על ידי הקדשת זמן לתכנון ובחירה של האלמנטים הנכונים, תוכלו ליצור חלל שהוא גם פונקציונלי וגם יפה, המשקף את הסגנון והאישיות של המשתמשים בו.

תוכן עניינים

צרו קשר לקבלת הצעה משתלמת

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך