מטבח אמריקאי

מטבח אמריקאי שונה בשני דברים עיקריים ממקבילו הישראלי: במוצרי החשמל והרהיטים שבו, ובאופן סידורם. לאמריקאים יש משיכה לחידושים והמצאות למיניהם, כולל גם במטבח שלהם. המטבח האמריקאי המודרני עשוי לכלול, בין השאר, טוחן אשפה, מקום המיועד למצנם, מקום מיוחד לבלנדר ועוד יותר. ההבדל המהותי, עם זאת, הוא אופן סידור הארונות והרהיטים, כאשר ישנה הקפדה יתרה על כל פרט עליו ניתן לחשוב. הארונות, כדוגמא, יוצבו על-פי סדר העבודה; יהיו ארונות לאחסון מזון ואחריהם – ארונות לאחסון כלים. לאחר מכן יוצב משטח העבודה לצד הכיור ורק אחרונים חביבים יגיעו התנור והכיריים האהובים כל-כך. באופן זה, כך על פי האמריקאי הטיפוסי, קל לזכור היכן עומד כל פריט ולעבודה ביעילות ובמהירות בעת הכנת המזון.

הרהיטים שבמטבח

גם הריהוט במטבל האמריקאי מסודר באופן מעט שונה. כאשר מדברים על רהיטי המטבח, מתכוונים לארונות שונים, שולחן אוכל / בר / אי, כיסאות ומוצרי החשמל. בעוד שבמטבח הישראלי הורגלנו לשורת ארונות ארוכה למעלה ולמטה, בעוד שמשטח העבודה (הדלפק) נמתח לאורך המטבח כולו, הרי שבמטבח האמריקאי ישנו סדר אחר. את רהיטי המטבח ניתן לעצב לאורך הקירות (לא רק בקיר בודד, בדומה למטבח הישראלי); ישנם עיצובי מטבח באות ר', בעוד ששולחן הבר משמש צלע מקבילה לארונות המטבח. שיטה נוספת המשמשת לסידור רהיטי המטבח היא השימוש במספר ארונות כ"אי" וניצול מרבי של החלל. האי שבמרכז המטבח יכול לשמש משטח נוסף לאכילה או הכנת מזון. האי מאפשר גם הפרדה של המטבח מפינת הישיבה, תוך יצירת שני חללים נפרדים.

ממאמר קצר זה ניתן ללמוד שהמטבח האמריקאי משלב בתוכו נוחות מוגברת וניצול חכם יותר של החלל. כאשר אתם בוחרים את מי שיבנה או ישפץ לכם את המטבח – עשו זאת בתבונה.

לחצו כאן על מנת
לחזור לעמוד הראשי של האתר

כל הזכויות שמורות לגל ים סטודיו | קידום אתרים בגוגל © 2018