תאורה למטבח – דגשים לבחירה נכונה

המטבח שלנו הוא לב ליבו של הבית. זה האזור שבו אנו מבשלים ומתקבצים לארוחות משותפות או לכוס קפה של הבוקר. מומלץ כי תשימו דגש על תאורה למטבח במיוחד להאיר את אזור העבודה בזמן הבישול או האפייה. באמצעות התאמה נכונה של התאורה באזור הכי מרכזי בבית, תוכלו ליהנות מחלל שנעים לבשל בו, לארח ולהקל על העבודה בו. ישנם היום הרבה גופי תאורה שהם אף עמידים למים ומתאימים במיוחד לחלל המטבח. מי שמעצב מטבחים, מודע לעובדה כי  התאורה באזור המטבח, הינה אחת מאבני היסוד של תחום העיצוב.

ישנם כללי יסוד מנחים להתאמת תאורה למטבח. ראשית, יש להתחשב באווירה הרצויה לכם. יש להימנע מתאורה חזקה אשר תסנוור אתכם ואת מי שנמצא אתכם במטבח. גם הסגנון של המטבחים מצריך תאורה שונה. אם מדובר במטבח מודרני או קלאסי, התאורה תהיה שונה מאשר מטבח כפרי. מצד שני, תאורה חלשה מדי, עשויה להפריע למלאכת הבישול. הפתרון היעיל ביותר הוא, לשלב תאורה מרכזית על משטח עבודה והמיקום המדויק הוא הפרט החשוב ביותר.

כל הסיבות בעולם לשימוש בתאורה חסכונית למטבח

יש לשים לב כי תאורה למטבח, תהיה חסכונית האור יהיה נעים יותר, לא תהיה היווצרות של חום במטבח וכן אור צהוב, חוסך מאות שקלים בכל שנה. יש להאיר את ארונות הזכוכית במטבח, מה שיוסיף לעיצוב של המטבח, היות ומטבחים רבים מכילים ויטרינות למיניהן שהן שקופות ומצריכות בתאורה מתאימה. תוכלו להוסיף תאורה של ספוטים באזור שולחן המטבח או אזרו ה-E במטבח. תוכלו כמובן להשתמש עם דימרים שתפקידם לעמעם את האור ולכוון את הכמות של האור הרצויה לכם. גם מעל הארונות, תוכלו להתקין תאורה נסתרת באמצעות פסי לדים, אשר יוסיפו לאווירה מיוחדת באזור המטבח ולעיצוב מושלם.

הרמוניה מושלמת באמצעות תאורה מתאימה למטבח

יש לזכור כי רוב המטבחים נמצאים בחלל חד עם הסלון, כך שהתאורה באזור המטבח, צריכה להתאים גם לסלון. תוכלו ליצור הרמוניה מושלמת  בעיצוב הבית ובמרחב באמצעות תאורה מתאימה שתתכתב עם הסלון בצורה אחידה ומושלמת. יש לשים דגש על התקנת תאורה למטבח באזורים הנכונים, מה שישרת אתכם נכון ויגרום לשהייה נעימה. תוכלו להשתמש עם גופי תאורה דקורטיביים שהם צמודי קיר, מנורת תקרה או כאלה שמעוצבים בקווים נקיים אשר עשויים מחומרים כגון פורצלן, זכוכית ואלומיניום. יש להשתמש בנורות מסוג הלוגן שהן הנוחות ביותר, היות והאור החם של נורות אל, מקנה לנמצאים במטבח, תחושת רוגע וניתן יהיה לעמעם אותן לדרגת האור הרצויה לכם.

התייעצו עם המוכרים בחנות התאורה לפני שתרכשו תאורה למטבח

הצעד הנכון ביותר הינו, להתייעץ עם המוכר בחנות התאורה, אשר יכול לייעץ לכם בדבר תאורת מטבח מתאימה. דבר נוסף שתוכלו לעשות הוא להתייעץ עם מעצב המטבחים אשר יכול להמליץ לכם בהתאם לסגנון וחלל המטבח באיזו תאורה מומלץ לכם להשתמש באזור המטבח.

תוכן עניינים

צרו קשר לקבלת הצעה משתלמת

עיצוב פנים
5 דברים שלא ידעתם על עיצוב פנים

רוצים לעצב את הבית, אך לא יודעים מאיפה להתחיל? או שאולי אתם מחפשים מידע על עיצוב פנים מודרני? בכל מקרה, הגעתם למקום הנכון. במאמר זה נכיר את סגנון העיצוב המודרני – שנחשב לאחד

אדריכלות
אדריכלות

היום כדי להרים בניין או אפילו בית פרטי יש הצורך באדריכל לצורך תכנון המבנה, הכנת תכניות והגשתם למועצה המקומית או העירייה לצורך קבלת היתרים לבניה. כיום מקצוע אדריכלות הוא הרבה מעצב לתכנון בתים